Nokian KrP M3 on 2015 perustettu joukkue, alkuun lähinnä seuran toimihenkilöiden iloksi. 15-16 kaudella ei kuitenkaan nousu onnistunut, ehkä juuri yllämainituista syistä, joten M3 jatkoi pelejään Sisä-Suomen kutosdivarissa .
2016-2017 kausi dominoitiin paikallista kutosdivaria, ottaen vain kerran takkiin saunaillan jälkeisenä aamuna ja näin seuraavalle kaudella ansaittiin 5.divaripaikka.
Kaudella 2017-2018 sama ralli jatkui eikä Näädille ollut kunnollista pysäyttäjää, 1 tappio, 1 tasuri loput voittoja. Kauden päätteeks juhlittiin nousua neloseen.

#maailmanseksikkäinsalibandy:ä kannattaa seurata myös Facebookin puolella! Siellä pureudutaan syvemmin joukkueen saloihin sekä kaikkiin tapahtumiin. Laittakaa seurantaan!
https://www.facebook.com/NokianKrPM3/

 OMSP
Miika Ruuskanen19282856
Henri Mattila18222244
Jere Nenonen17191534
Toni Stenman18151833
Teemu Viitala20121628
Niko Nurminen1412820
Anssi Kalenius1113619
Kristian Kalenius1661016
Miikka Nurminen194812
Kasper Kuusisto194811
Niko Tervonen126410
O-P Laakkonen146410
Niko Laitila208210
Ilkka Kalenius20448
Jukka Inha8538
Mikke Nurminen9246
Teemu Räntilä7516
Jussi Heikkinen11516
Taneli Alin18145
Jere Vänttinen16202
Joonas Lahtiperä9011
Niklas Nurminen2000

 

m3uus

Joukkueenjohtaja

Henri Mattila
044 2909 172
henri.mattila@hotmail.com

Päävalmentaja

Henri Mattila
044 2909 172
henri.mattila@hotmail.com


Hyökkääjät

Kasper Kuusisto
Miika Ruuskanen
Jere Nenonen
Niko Nurminen
Niko Laitila
Jukka Inha
Mikke Nurminen
Henri Mattila
Teemu Viitala
Taneli Alin
Kristian Kalenius
Toni Stenman
Anssi Kalenius
Jussi Heikkinen
Niklas Nurminen
Taneli Kekoni

Puolustajat

Jere Vänttinen
Miikka Nurminen
Joonas Lahti
Ilkka Kalenius
Teemu Räntilä
Niko Tervonen
Toni Luhtalampi
Niko Eteläniemi
Joni Riihelä
Edwin Pasto

Maalivahdit

Joonas Lahtiperä
Lasse Lehtonen
Jani Lehtonen