Miehet

Joukkueenjohto

  • Mika Myllyniemi, Joukkueenjohtaja
    p. 040 547 8296, mika.myllyniemi@nokiankrp.fi
  • Jarmo Härmä, Päävalmentaja
    p. 050 304 6600, jarmo.harma@floorball.fi

Yleistä

Kausi 2021-2022 on Nokian KrP:n historian neljästoista liigakausi. Toinen kausi F-Liigassa. Kausi 2020-2021 päättyi pronssimitaliin.

Nokian KrP:n kautta-aikain liigapisteet Näätäpaidassa



Puolustajat

#2 Joni Henttonen
#3 Mikko Santanen
#4 Morics Krumins
#10 Topias Simonen
#33 Jere Mattila
#41 Tomas Estovirta
#61 Lauri Alkki
#66 Miska Mäkinen
#86 Tino Lindstedt

Hyökkääjät

#9 Joonatan Kovanen
#13 Eemil Eklund
#23 Roope Wikström
#24 Sami Savolainen
#25 Lauri Tynkkynen
#39 Valtteri Viitakoski
#40 Vili Liponen
#44 Mikko Laakso
#50 Oskari Tenho
#64 Jere Koistinen
#70 Joona Rantala
#71 Simo Paulaharju
#72 Henri Johansson
#88 Nico Jonaeson

Maalivahdit

#22 Miro Tuomala
#34 Jesse Kanerva
#95 Miki Saarinen

Valmentajat

Jarmo Härmä, Päävalmentaja
Janne Kainulainen, Valmentaja
Ilja Pantzar, Valmentaja

Toimihenkilöt

Harri Savolainen, Huoltaja
Juha Kaari, Kiropraktikko
Mika Myllyniemi, Koordinaattori
Jarmo Nurminen, Kuljetuspäällikkö/huoltaja
Marko Salmela, Manageri
Jouni Iivonen, Mediapersoona/huoltaja
Volter Vesalainen, Somevastaava
Antti Rantala, Tekninen johtaja
Jussi Koivunen, Videoinnit ja ottelukoosteet
Mark Granath, Internet/grafiikka/tekniikka

Kaikkien Aikojen Pistetaulukko

 OMSPJ
Henri Johansson29945128670157
Joona Rantala761019319413
Joni Henttonen1978210819057
Matti Koskela2244113417555
Mikko Laakso966762129129
Morics Krumins172725512781
Tommi Merto101625511736
Sami Nyman64754011530
Jere Oksanen71594310212
Joonatan Kovanen7545358014
Ville Kangasmäki13641357639
Veli-Matti Hynynen5247237015
Osmo Reentilä12546236934
Heikki Rantala7429406973
Valtteri Viitakoski6044226649
Johannes Jokinen462835632
Visa Rikala11622365832
Antti Naskali6735215624
Jarkko Lakanen8825315614
Niko Nordlund6311435425
Miika Nieminen6622305220
Jere Mattila11928194720
Nico Jonaeson262126478
Benjamin Reusser4327184540
Vili Liponen5016274355
Lasse Salminen5125174231
Miro Lehtinen2521204114
Kalle Keskitalo7020204030
Timo Johansson231920396
Rene Andersson13311283950
Simo Paulaharju482413378
Janne Suoniemi11321153618
Janne Salonen401420349
Jani Rajala1242393232
Henri Mäenpää5120123226
Ossi Ojala4919133239
Emil Eklund9317153232
Anton Roth9720103016
Jesse Vainio12818123059
Aleksi Peltola7115153027
Petri Widgren2617122917
Teemu Häkkinen2415122731
Domokos Racz511412266
Tomi Kolkkanen43177242
Jonne Haapasalo311311244
Mikko Repo641310238
Ilkka Mäkipää43914234
Vertti Wigren466172317
Jan Lehmussola341572221
Arto Mikkonen341210222
Elmo Luoto154118196
Yrjö Taajamaa461091954
Milan Garcar263151812
Toni Katajisto26107178
Mikko Immonen21106162
Tomi Sarajärvi42861432
Lauri Alkki533111420
Jan Jelinek20941312
Juuso Meriläinen2176138
Timo Kettunen20841215
Pavel Brus45751216
Sami Vatanen23741112
Roope Hietalahti44561114
Risto Parikka22551020
Jalo Kouvonen2146106
Markus Vuorinen53371062
Joel Vataja51371016
Elias Siira4137104
Henri Kämäräinen1628106
Sami Savolainen654594
Tuomas Savukoski1653827
Lukas Meister262684
Pekka Leppänen4225716
Jukka-Pekka Taskinen1824614
Tomi Rissanen6732512
Tuomas Mustakallio173252
Jussi Pietilä153252
Turkka Lehtinen4323514
Miika Mikkola232358
Lauri Lavonen3231418
Henry Kuosmanen342240
Jussi Mustalahti382132
Michael Fager241234
Kara Tilhe231234
Jare Koskela560338
Sami Ärlig470332
Toni Jaakkola192024
Mikko Raivio82022
Kari Lindberg81124
Janne Viitala51120
Matti Tuomiranta760224
Santtu Pohjonen540220
Jussi Asunta321010
Ville Ollikainen81010
Pasi Järvinen1110112
Jarmo Eskelinen60114
Sami Savolainen30110
Ossi Lahti330000
Eero Peiponen260004
Eero Makkonen250000
Tomi Aaltonen210000
Janne Mennala210000
Mikko Salkinoja180000
Markus Mattila180002
Simo Jarva180000
Mikko Vuorinen180000
Henry Lintusaari170000
Pekka Nieminen150000
Aki Kytöaho130000
Marko Vähätalo130002
Aleksi Anttila120000
Niklas Pasanen100000
Karim Derdar100000
Vesa-Matti Isokallio100002
Antti Kortetmaa80000
Samuli Segerman50000
Ahti Myllymäki30000
Aku Petälä30000
Jan Joensivu30000
Aleksi Peltola40000
Vesa Sorvaniemi30000
Eetu Lumiala20000
Juho Vartiala10000
Eero Rötsä10000
Joona Lehtinen10000
Henri Mattila10000
Teemu Kullas10000
Juho Vartiala10000
Pietari Huhtinen10000
Aki Hänninen10000
Heikki-Pekka Juhantalo10000