KRP M3

Nokian KrP M3 on 2015 perustettu joukkue, alkuun lähinnä seuran toimihenkilöiden iloksi. 15-16 kaudella ei kuitenkaan nousu onnistunut, ehkä juuri yllämainituista syistä, joten M3 jatkoi pelejään Sisä-Suomen kutosdivarissa .
2016-2017 kausi dominoitiin paikallista kutosdivaria, ottaen vain kerran takkiin saunaillan jälkeisenä aamuna ja näin seuraavalle kaudella ansaittiin 5.divaripaikka.
Kaudella 2017-2018 sama ralli jatkui eikä Näädille ollut kunnollista pysäyttäjää, 1 tappio, 1 tasuri loput voittoja. Kauden päätteeks juhlittiin nousua neloseen.

#maailmanseksikkäinsalibandy:ä kannattaa seurata myös Facebookin puolella! Siellä pureudutaan syvemmin joukkueen saloihin sekä kaikkiin tapahtumiin. Laittakaa seurantaan!
https://www.facebook.com/NokianKrPM3/

 OMSP
Miika Ruuskanen19282856
Henri Mattila18222244
Jere Nenonen17191534
Toni Stenman18151833
Teemu Viitala20121628
Niko Nurminen1412820
Anssi Kalenius1113619
Kristian Kalenius1661016
Miikka Nurminen194812
Kasper Kuusisto194811
Niko Tervonen126410
O-P Laakkonen146410
Niko Laitila208210
Ilkka Kalenius20448
Jukka Inha8538
Mikke Nurminen9246
Teemu Räntilä7516
Jussi Heikkinen11516
Taneli Alin18145
Jere Vänttinen16202
Joonas Lahtiperä9011
Niklas Nurminen2000

 

m3uus



Puolustajat

Jere Vänttinen
Miikka Nurminen
Joonas Lahti
Ilkka Kalenius
Teemu Räntilä
Niko Tervonen
Toni Luhtalampi
Niko Eteläniemi
Joni Riihelä
Edwin Pasto

Hyökkääjät

Kasper Kuusisto
Miika Ruuskanen
Jere Nenonen
Niko Nurminen
Niko Laitila
Jukka Inha
Mikke Nurminen
Henri Mattila
Teemu Viitala
Taneli Alin
Kristian Kalenius
Toni Stenman
Anssi Kalenius
Jussi Heikkinen
Niklas Nurminen
Taneli Kekoni

Maalivahdit

Joonas Lahtiperä
Lasse Lehtonen
Jani Lehtonen

INFO

Joukkue Uutiset

    Kaikkien Aikojen Pistetaulukko

     KaudetMaalitSyötötPisteet
    Miika Ruuskanen2444892
    Henri Mattila2474390
    Niko Nurminen3404484
    Teemu Viitala3353166
    Jere Nenonen2342357
    Mikke Nurminen3262551
    Toni Stenman1161733
    Kasper Kuusisto3181230
    Jaakko Inha1181129
    Niko Laitila218523
    Anssi Kalenius214923
    Jukka Inha313922
    Miikka Nurminen261420
    Kristian Kalenius281119
    O-P Laakkonen37815
    Jussi Heikkinen213215
    Niko Tervonen16410
    Teemu Räntilä16410
    Taneli Alin3369
    Eemeli Laulajainen1279
    Ilkka Kalenius1448
    Sami Sorsa2347
    Mirko De Bonis1314
    Aleksi Anttila1213
    Jere Vänttinen3213
    Juha Selväntö1123
    Joonas Syrjä1123
    Leevi Lentolehto1123
    Roni Luojus1022
    Jarkko Mäkelä1022
    Tommi Lentolehto3011
    Samu Autere1011
    Joonas Lahtiperä2011
    Jyrki Laaksonen1000